top of page

Pij dla witalności i balansu pH

 

Zmęczenie, bóle głowy, osłabienie, zaparcia i nudności – to najczęstsze sygnały, którymi nasze ciało mówi nam: pijesz za mało! Powinniśmy pić co najmniej 2 litry płynów dziennie. To niezbędne dla naszego prawidłowego funkcjonowania fizycznego i psychicznego. Utrata wody w ilości równej 2% masy ciała ma już bardzo duży niekorzystny wpływ, m.in. na płytki krwi, których elastyczność i przepływ są uzależnione od prawidłowego nawodnienia.

 

​Woda jest podstawą naszej zdrowej diety. Dlatego pij dziennie co najmniej 2 litry wody, łagodnych herbat ziołowych i napojów.

 

Osoby bardzo pocące się potrzebują odpowiednio więcej płynów. Najlepiej pij niewielkie ilości ale częściej. W ten sposób utrzymasz prawidłowe nawodnienie organizmu.

Napój_Zasadowy_Krew1.jpg
Napój_Zasadowy_Krew2.jpg

Obraz krwi przed i po kuracji Napojem Zasadowym

Rytuał picia porannego

 

W nocy tracimy tylko z potem około pół litra wody. Kolejne ok. pół litra trafia do pęcherza moczowego. Stratę taką należy jak najszybciej odzyskać, szczególnie dla prawidłowego funkcjonowania krążenia. Starożytna Ajurweda (medycyna staroindyjska) zaleca by tuż po przebudzeniu wypić dwie szklanki (około 500 ml) ciepłej wody, najlepiej wraz z 2 łyżkami soku z cytryny lub limonki (cytryniany!). Ten łatwy do wprowadzenia w życie rytuał jest bardzo ważny dla zdrowia: po prostu pij rano po przebudzeniu dwie szklanki wody! Po chwili poczujesz dawkę energii na cały dzień.

woda_rano_©_moshbidon_-_Fotolia.jpg

Napój zasadowy Dr. Jacob’s - energia dla wyzwań nowego dnia


Dieta uboga w minerały ale bogata w białko, chroniczny stres lub nadmierny wysiłek fizyczny mogą wytrącić metabolizm z równowagi mineralnej i kwasowo-zasadowej.

Dla jej przywrócenia lub utrzymania nie wystarczy tylko picie płynów – bardzo ważne są również elektrolity (minerały). Są one najlepiej przyswajalne, gdy spożywamy je w postaci napojów izotonicznych. Napój izotoniczny to taki, w którym stężenie rozpuszczonych cząstek jest takie samo jak we krwi.

Napój zasadowy Dr. Jacob’a to formuła optymalna. Jest świet­nym źródłem łatwoprzyswajalnych minerałów w formie naturalnych cytrynianów. Ich skład i proporcje są takie jak w warzywach i owocach. Jest to doskonały izotonik, który szybko przywraca balans mineralny i kwasowo-zasadowy.

Napój_Zasadowy_01.jpg

Izotoniczny Napój Zasadowy – kuracja miesięczna

Po przebudzeniu: ½ litra izotonicznego Napoju Zasadowego

W ciągu dnia: ½ litra izotonicznego Napoju Zasadowego

Wieczorem: ½ litra izotonicznego lub normalnego Napoju Zasado­wego

Przygotowanie

Izotoniczny Napój Zasadowy: do pół litra wody, może być lekko gazowana (dwutlenek węgla nie jest problemem – zostanie szybko wydalony), dodaj pół miarki produktu Magnez Potas Wapń Cytryniany.

Napój Zasadowy: do pół litra wody, może być lekko gazowana, dodaj całą miarkę (4,5 g) proszku zasadowego Magnez Potas Wapń Cytryniany.

 

Różnicę pomiędzy napojami stanowi stężenie minerałów.

 

Potrzeba jeszcze więcej energii?

Pobudzenie dla metabolizmu – „Napój Lacto-zasadowy”: do ½ litra Napoju Zasadowego dodać 1 ml (30 kropli) Lactacholinu. Lactacholin jest bogaty w kwas mlekowy (40%), witaminy B oraz cholinę, która wspomaga prawidłowy metabolizm homocysteiny i lipidów oraz dobre funkcjonowanie wątroby.

To tego napoju możesz dodać do smaku odrobinę soku z cytryny i szczyptę imbiru.

Różne smaki dla uprzyjemnienia dnia

Zamień swój zwykły poranny napój na filiżankę aromatycznej, zdrowej i pysznej kawy zasadowej Chi-Cafe balans. Pobudzi cię ona przyjemnie i długo.

Wolisz pić Napój Zasadowy o smaku cytrusowym? Spróbuj proszku zasadowego Magnez Potas Wapń Cytryniany Plus!

Chcesz zadbać o swoje stawy? Ciesz się owocowym smakiem FizjoBalans z dodatkiem glukozaminy, jagód i witaminy C.

Napój_Zasadowy_produkty_01.jpg

Przepisy na zdrowe napoje zasadowe

Różnorodność jest matką przyjemności! Tak mawiali już Rzymianie. Dotyczy to także napojów. Szczególnie polecamy napoje zawierające kwas mlekowy, które można zrobić w chwilę z produktów jak GranaForte lub Lactirelle. Oczywiście nadal podstawowymi napojami powinna być woda i niesłodzone herbaty ziołowe. Dopuszczalne są także wody lekkogazowane – zawarty w nich dwutlenek węgla szybko jest wydalany z oddechem.

Owocowy napój zasadowy

Przygotowanie:

Do dużej szklanki wlej 400 ml gorącej wody oraz 100 ml soku z owoców (pomarańczowy lub grejpfrutowy) i wsyp miarkę proszku zasadowego Magnez Potas Wapń Cytryniany / Magnez Potas Wapń Cytryniany Plus / FizjoBalans.

 

Zdrowa przyjemność kawy

U osób przyzwyczajonych do picia kawy nie jest polecane jej nagłe odstawienie. Brak kofeiny może powodować „objawy odstawienne” jak rozdrażnienie, zaburzenia pracy układu krążenia, bóle głowy. Ponowne rozpoczęcie picia kawy może być odczuwane jeszcze gorzej. O wiele lepiej jest po prostu zastosować zdrową alternatywę. Świetnie nadają się do tego kawy Chi-Cafe – mają wszystkie zalety kawy, lecz nie zakwaszają i są źródłem składników witalnych.

 

Chi-Cafe pomaga w utrzymywaniu równowagi. Zwykła kawa prowadzi do utraty składników mineralnych, Chi-Cafe wręcz przeciwnie – jest ich źródłem. Dzięki kofeinie z guarany oraz kawy, pobudza przyjemnie i dłużej.

 

Aromatyczne pobudzenie - Chi-Cafe-Frappé

Przygotowanie:

3 łyżeczki Chi-Cafe, 1,5 łyżeczki SteviaBase, 130 ml zimnego napoju sojowego, 70 g kostek lodu. Wszystko wymieszać w mikserze, podawać w wysokiej szklance.

Chi-Cafe orzechowa

Przygotowanie:

2 łyżeczki Chi-Cafe, łyżeczka SteviaBase, 150 ml gorącego mleczka migdałowego lub z orzechów laskowych.

Więcej przepisów na Chi-Cafe

Napój_Zasadowy_Rozne.jpg

Nasza rada

Pij powoli, świadomie, delektuj się smakiem, nie pij w pośpiechu, skupiając się na innych czynnościach.

 

W ciągu dnia możesz pić nawet 2 litry izotonicznych napojów zasadowych. Możesz zaczynać od picia tylko rano, a potem stopniowo zwiększać ich ilość w ciągu dnia. Możesz tworzyć własne kompozycje smakowe, które będą także urozmaiceniem posiłków.

Suzy i Ludwig Chi-Cafe.jpg
bottom of page