Piszemy prawdę,

ale nie całą...

 

    Informacje o produktach i działaniu ich składników zawarte na tej stronie są zgodne z wykazem oświadczeń zdrowotnych EFSA (Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności). Opinie EFSA definiują prawo obowiązujące w tym zakresie. Oświadczenia zdrowotne zaakceptowane przez EFSA dotyczą wyłącznie udowodnionych naukowo oraz zatwierdzonych przez EFSA działań poszczególnych składników żywności.

 

     Jednakże:

 

  • w naturze składniki nigdy nie występują i nie działają w oderwaniu od innych, a często dopiero ich wspólne działanie (tzw. efekt synergii) powoduje korzystne rezultaty. Dlatego oddzielne rozpatrywanie działania poszczególnych składników nie mówi o efekcie uzyskiwanym po spożyciu całego produktu. Przykładowo: skupienie się na niewątpliwym i potwierdzonym przez EFSA działaniu zdrowotnym potasu, zawartego m.in. w pomidorze, nie będzie mówiło nam wszystkiego o działaniu samego pomidora;

 

  • wiele produktów, roślin czy składników ma działanie udowodnione naukowo, ale nie jest ono zatwierdzone przez EFSA.

 

    Przestrzegając prawa polskiego możemy pisać wyłącznie o działaniu poszczególnych składników, a nie o całym produkcie. W przypadku bardziej złożonych składników roślinnych praktycznie nie można napisać nic, pomimo że ich korzystne działanie znane jest od wieków. Dobrym przykładem jest owoc granatu – znany ludzkości od kilku tysięcy lat. Zawarte w nim polifenole (jedne z najsilniejszych antyutleniaczy) mają bardzo szerokie zastosowanie w medycynie Bliskiego oraz Dalekiego Wschodu, a ich działanie prozdrowotne potwierdzone jest przez ponad 200 badań naukowych. Jak do tej pory EFSA odrzuca jednak wszelkie oświadczenia zdrowotne związane z granatem. Wszystko co możemy o nich napisać to: „polifenole z granatu są cennym składnikiem żywności i mają zastosowanie w... zabiegach regeneracyjnych”.

 

   Dlatego, aby poznać rzeczywiste korzyści płynące z przyjmowania naszych produktów, np. tych z granatu, zachęcamy, aby informacje tutaj zawarte traktować jako punkt wyjścia do własnych poszukiwań w internecie oraz literaturze. Zachęcamy także do sprawdzenia oddziaływania naszych produktów na własnym organizmie.

Dołącz do nas na:

  • Wix Facebook page

Dr. Jacob's Poland

ul. Kasprzaka 7 / U 1

01-211 Warszawa

Tel.: 22 490 94 30
 

Biuro i sklep firmowy czynne:

pon. - pt. w godz. 9.00 - 16.00

e-mail: biuro@drjacobs.pl  

Mapa dojazdu.

 

NIP 522 165 58 31  

Regon 012745096 

Współpraca handlowa

Test Zdrowia Dr. Jacob's

 

Strony internetowe: 

www.DrJacobs.pl   

www.sklep.DrJacobs.pl

www.ChiCafe.pl

Firma Dr. Jacob's Poland

jest bezpośrednim przedstawicielem

Dr. Jacob's Medical GmbH, Niemcy.

 

© 2015-2021 Dr. Jacob's Poland 

 

Katalog produktów

 

A_Katalog_2019_02_okładka_150x213.jpg

The products'

catalogue

OMG logo PL posiłek small.jpg

Pomagamy wspólnie

Wybierając produkty Dr. Jacob's pomagasz nam pomagać :-)