top of page
Logo Fundacja Dr Jacobs niebieskie.jpg

Fundacja Dr. Jacob's
Pomagamy wspólnie :-)

W Dr. Jacob's staramy się pomagać ludziom żyć zdrowo i długo, poprzez oferowanie najwyższej jakości produktów prozdrowotnych. Dbamy o to, aby nasze działania niosły korzyść ludziom oraz środowisku. Jednakże, to nie wszystko - od lat angażujemy się także społecznie poprzez wspieranie organizacji zajmujących się edukacją, zdrowiem oraz pomocą humanitarną.

2023  Wzrost z 8 000 na 10 000 posiłków dziennie!

Wraz ze wspaniałymi członkami oraz wolontariuszami z fundacji Food For Life Nepal prowadzimy akcję dożywiania dzieci w szkołach w Nepalu. Dzieci otrzymują gorący pełnowartościowy obiad wegetariański.

 

W roku 2023 ilość posiłków wydawanych codziennie wzrosła

z 8 000 na 10 000! 

 

Duża część tych dzieci pochodzi z bardzo biednych rodzin. Jeżeli nie otrzymywałyby jedzenia na przerwie między lekcjami, rodzice w ogóle nie wysyłali by ich do szkoły, gdyż nie mieliby możliwości dać im posiłku na długie godziny nauki. Co gorsza, dzieci te, zamiast uczuć się i bawić, musiałyby już w wieku kilku lat zarabiać na swoje jedzenie.

 

Akcja żywienia dzieci w szkołach jest niezwykle doceniana zarówno przez rodziców jak i nauczycieli. Widzą oni znaczącą różnicę w samopoczuciu dzieci, ich postępach w nauce oraz wysokiej frekwencji i aktywności na lekcjach. W szkołach objętych akcją skończyły się omdlenia dzieci podczas lekcji. Jesteśmy pewni, że dzięki akcji dożywiania dzieci tysiące z nich będą mogły zdobyć podstawowe wykształcenie, które da im możliwość dalszej nauki i osiągnięcie lepszego standardu życia, a nie skończenia jako najtańsza, niewykwalifikowana siła robocza.

Jak zdobywamy pieniądze na posiłki dla dzieci? Na ten cel przeznaczamy część zysku z kaw Chi-Cafe, ReiChi Cafe, Herbaty Chi oraz Eliksiru z granatów.

Kliknij na obrazek i zobacz krótki film o naszej akcji

(po angielsku)

2022  Fundacja Dr. Jacob's

Na początku roku zostaje powołana do życia Fundacja Dr. Jacob's.

Celem fundacji jest wspieranie edukacji, niesienie pomocy żywnościowej poprzez zapewnianie pełnowartościowych posiłków roślinnych osobom dotkniętym głodem oraz sadzenie drzew. Jednakże, w sytuacjach nagłych, będziemy nieść także pomoc doraźną.

Środki na działania Fundacji Dr. Jacob's pozyskujemy ze sprzedaży produktów Dr. Jacob's. Przykładowo: za każdym razem, gdy kupujesz dowolną Chi-Cafe, ReiChi Cafe lub Herbatę Chi, pomagasz nam zafundować jeden pełnowartościowy posiłek lub posadzenie drzewa.

Read More
Działania Dr Jacobs Drzewko.jpg
Logo Fundacja Dr Jacobs niebieskie.jpg
Działania Dr Jacobs OMG Posiłek.jpg

2022 Wojna w Ukrainie - Pomoc Finansowa

W celu wspomożenia Armii Ukrainy, dokonaliśmy wpłat na konto Narodowego Banku Ukrainy.

Wspomogliśmy organizacje niosące pomoc w Ukrainie: Polską Akcję Humanitarną.

 

Wzięliśmy udział w aukcji na antenie Radia 357, z której dochód został przeznaczony na Polską Misję Medyczną.

W ten sposób przekazaliśmy ok. 65 000 zł.

Read More
Logo Polska Misja Medyczna.jpg
Działania Dr Jacobs Radio 357 Polska Misja Medyczna.jpg
Logo PAH.jpg

2022 Wojna w Ukrainie - Pomoc Uchodźcom

Wojna na Ukrainie szczególnie mocno uderza w kobiety i dzieci. Uciekają z ojczyzny bez mężów i ojców, ponieważ Ukraińcy w wieku od 18 do 60 lat mają zakaz opuszczania kraju. Znajdują się w przyjaznym, lecz wciąż obcym kraju, bez środków finansowych (ukraińska waluta nie jest już wymieniana przez banki). Uchodźcy są więc uzależnieni od pomocy organizacji humanitarnych lub osób prywatnych. Dlatego też także i my włączamy się taką pomoc.

Wspomagamy prężnie działającą grupę wolontariuszy z Fundacji Viva Kultura, którzy organizują wydawanie gorących posiłków dla uchodźców z Ukrainy. Działają w dwóch punktach - na stacji Przemyśl Główny oraz na Dworcu Zachodnim w Warszawie.

 

W okresie od lutego do końca maja wydali oni na dworcach ponad 50 000 pełnowartościowych, gorących posiłków! Pomaga też w zakwaterowaniu uchodźców na terenie Polski i Unii Europejskiej.

Ogólnie na pomoc żywnościową dla uchodźców w Polsce, na Węgrzech i w Ukrainie wydaliśmy ok. 100 000 euro.

Read More
Działania Dr Jacobs Viva Kultura 6.jpg
Działania Dr Jacobs Viva Kultura 7.jpg
Działania Dr Jacobs Viva Kultura 5.jpg

2022 Wojna w Ukrainie - Pomoc w Ukrainie

Poprzez fundację Viva Kultura oraz Food for Life wspomagamy także działania humanitarne w samej Ukrainie.

 

Viva Kultura organizuje regularne kursy swoim samochodem dostawczym do Lwowa i Zaporoża. Zawozi tam ryż, soczewicę, świeże warzywa i owoce, ale także pieluchy, artykuły higieniczne, apteczki, a nawet małe agregaty prądotwórcze i piły spalinowe - te ostatnie są potrzebne do utorowania drogi na terenach zniszczonych przez bomby.

Food for Life każdego dnia wydaje ponad 12 000 gorących, roślinnych posiłków w 59 lokalizacjach w Ukrainie, m.in. w: Kijowie, Dnieprze, Białej Cerkiwi, Berdiańsku, Winnicy, Żytomierzu, Zaporożu, Kramatorsku, Łucku, Lwowie, Mariupolu, Mikołajowie, Melitopolu, Odessie, Połtawie, Równem, Smili , Charkowie, Chersoniu, Czerkasach, Czernihowie, Czerniowcach, Tarnopolu i Iwano-Franiwsku. Jest to możliwe dzięki pracy 400 wolontariuszy.

Fundacja Dr. Jacob's wspiera Food for Life w Ukraine darowiznami, aby zapewnić mieszkańcom ciepły, wegetariański posiłek, a także dodatkowy chleb, owoce i ciastka w podróży. Posiłek kosztuje równowartość około 1,30 euro. Do połowy maja przekazaliśmy darowizny o wartości ok. 37 000 euro, za które przygotowano prawie 28 500 posiłków. Ogólnie na pomoc żywnościową dla uchodźców w Polsce, na Węgrzech i w Ukrainie wydaliśmy ok. 100 000 euro.

Read More
Działania Dr Jacobs FFL Ukraina 2.jpg
Działania Dr Jacobs FFL Ukraina.jpg
Działania Dr Jacobs FFL Ukraina 1.jpg

2022 Wojna w Ukrainie - Batony dla żołnierzy

Warunki na froncie wojny bardzo ciężkie, szczególnie w chłodnych miesiącach. Często trudno też o dobry, dający energię posiłek. Dlatego też regularnie wysyłamy żołnierzom ukraińskim energetyczne batony czekoladowe orzechowo-bakaliowe. Są one niezastąpione w operacjach w terenie, ponieważ są lekkie do noszenia ale bardzo sycące. Cieszą się wśród żołnierzy wielką popularnością. Batony te są często jedynym rozgrzewającym i dającym siłę jedzeniem, szczególnie w czasie gdy nie można znaleźć wody do przygotowania potrawy instant lub kiedy nie można rozpalić ogniska, aby nie być namierzonym przez wroga.

Batony były pierwszym pomysłem, który wpadł nam do głowy, kiedy myśleliśmy, jak możemy pomóc obrońcom Ukrainy. Po wysłaniu pierwszych dwóch transportów mieliśmy chwilę zwątpienia, czy jest to dobry pomysł. Jednakże, kiedy oficerowie sami zaczęli pytać, czy mogą dostać więcej batonów i powiedzieli nam, jak bardzo ważna jest taka pomoc, nie mieliśmy już żadnych wątpliwości.

Do połowy listopada wysłaliśmy już ponad 205 000 pysznych i krzepiących batonów o wartości ok. 504 200 zł.

Read More
Działania Dr Jacobs Batony 3.jpg
Działania Dr Jacobs Batony 4.jpg
Działania Dr Jacobs Batony 2.jpg

2022 Pomoc żywnościowa w Nepalu

W grudniu 2021 r. WFP (Światowy Program Żywnościowy) stwierdził, że rok 2022 będzie rokiem narastającego głodu. I było to jeszcze przed inwazją rosyjską na Ukrainę. Według WFP co dziewiąta osoba na świecie cierpi głód. Jedno jest pewne, w 2022 r. ilość osób dotkniętych głodem wzrośnie na całym świecie, w tym w krajach takich jak Nepal i Indie. Rosnące ceny towarów i żywności doprowadzą do znacznego wzrostu ilości głodujących. Możemy stawić czoła tym zmianom tylko razem i zjednoczeni jako ludzkość. Dlatego też wspomagamy organizację Food for Life w Nepalu, która otacza szczególną opieką nepalskie dzieci.

 

Food for Life w Nepalu działa od 2015 roku i zajmuje się zapewnianiem posiłków dla dzieci oraz wspomaganiem ich edukacji. Celem organizacji jest to, aby żadne dziecko w Nepalu nie musiało wybierać pomiędzy edukacją a zarabianiem na jedzenie. Początki były skromne, lecz dziś Food for Life w Nepalu jest jedną z największych organizacji pozarządowych zapewniających wyżywienie dzieci i karmi w szkołach ponad 8 000 dzieci każdego dnia!

 

Czy wiesz, że za każdym razem, gdy kupujesz dowolną kawę Chi-Cafe, pomagasz nam fundować  pełnowartościowy, roślinny obiad dla dziecka?

 

Read More
Działania Dr Jacobs FFL Nepal 2.jpg
Działania Dr Jacobs FFL Nepal.jpg
Działania Dr Jacobs FFL Nepal 1.jpg

2022 - Kontynuujemy nasze dotychczasowe działania

Pomimo naszego skupienia na pomocy Ukrainie, nadal kontynuujemy nasze działania wspomagające dla fundacji:

 

Polska Akcja Humanitarna

Nyatri

WWF Polska

UNICEF

 

Read More
Logo PAH.jpg
Logo Nyatri.jpg
Logo WWF.jpg

2021 - Oddech dla Nepalu

Z Fundacją White Grain organizowaliśmy zbiórkę "Oddech dla Nepalu" mającą na celu pozyskanie funduszy na zakup stacji generowania tlenu medycznego dla szpitala w Katmandu. W czasie ataku pandemii COVID-19 w tym kraju, która przypadła na wiosnę 2021, wiele osób zmarło z powodu braku tlenu medycznego w nepalskich szpitalach. Dlatego też postanowiliśmy wspólnie zorganizować zbiórkę pieniędzy na ten cel. Z zebranych pieniędzy udało nam się współfinansować stację generowanie tlenu dla szpitala non-profit Modern Hospital w Kathmandu. Z naszej strony przeznaczyliśmy na ten cel 50 000 zł.

 

Read More
Działania Dr Jacobs Oddech dla Nepalu 1.jpg
Logo White Grain Foundation.jpg
Działania Dr Jacobs Oddech dla Nepalu 2.jpg

2021 - Pomoc żywnościowa dla Nepalu

Uderzenie fali epidemii COVID-19 w Nepalu, które zaczęło się wiosną 2021 roku, spowodowało, że wiele osób straciło możliwość pracy. Niestety większość z nich nie miała żadnych oszczędności, które pozwalałyby przetrwać ciężki czas. Dlatego też, za pośrednictwem naszych nepalskich przyjaciół, zorganizowaliśmy akcję bezpośredniego zaopatrywania rodzin w paczki żywnościowe, które pozwalały przetrwać trudny czas. Paczka taka zawierała ryż, płatki ryżowe, soczewicę, proteinę sojową, olej, sól, cukier i ziemniaki. Dzięki kwocie ok. 20 000 zł udało nam się wspomóc 327 rodzin.

 

Read More
Działania Dr Jacobs Jedenie Covid 21 Nepal 2.jpg
Działania Dr Jacobs Jedenie Covid 21 Nepal 1.jpg
Działania Dr Jacobs Jedenie Covid 21 Nepal.jpg

2020 - 2021 - Tysiące drzew, nakarmionych dzieci i zaopiekowanych zwierząt

Przez te ok. 2 lata przekazywaliśmy część dochodu z wybranych produktów na działania organizacji OM GuaranteeOrganizacja ta jest częścią feedOM ™ i jest stowarzyszona z Food for Life Global, międzynarodową organizacją, której misją jest: „Przynosić pokój i dobrobyt całemu światu dzięki zdrowym, roślinnym posiłkom przygotowywanym z miłością”. Celem feedOM ™ jest pomoc odpowiedzialnym społecznie  firmom i konsumentom w uczestnictwie we wzajemnie korzystnej, wymiernej pomocy humanitarnej mającej na celu położenie kresu głodowi dotykającym dzieci, znęcaniu się nad zwierzętami i wylesianiu.

Każdy, kto kupił w tym okresie dowolną kawę Chi-Cafe, ReiChi Cafe lub Herbatę Chi pomagał nam fundować pełnowartościowy posiłek dla dziecka, posadzenie drzewa lub nakarmienie bezpańskiego zwierzęcia. Dzięki temu w latach 2020-2021 udało się zafundować:

- 247 776 pełnowartościowych posiłków roślinnych dla dzieci dotkniętych głodem w Indiach i Nepalu,

- dokarmienie 10 000 bezpańskich zwierząt w Indiach i Nepalu,

- zasadzenie 134 576 drzew w Nepalu.

 

Read More
Działania Dr Jacobs OMG Posiłek 2.jpg
Logo OM Guarantee.jpg
Działania Dr Jacobs OMG Drzewa.jpg

2019 - Koncert Artyści dla Niepełnosprawnych

W tej akcji sponsorowaliśmy przylot do Polski niesłyszącego tenora Oliviera Palmera. Na koncercie w sali koncertowej Polskiego Radia wystąpiło wielu znanych artystów. Dochód przeznaczony został m.in. na dokończenie remontu spalonego Domu Zamieszkania i Rehabilitacji Niepełnosprawnych w Warszawie.

 

Read More
Działania Dr Jacobs Koncert Artyści dla Niepełnosprawnych 2.jpg
Działania Dr Jacobs Koncert Artyści dla Niepełnosprawnych.jpg
Działania Dr Jacobs Koncert Artyści dla Niepełnosprawnych 1.jpg

2016 Odbudowa szkół w Nepalu

W ramach projektu Polskiej Akcji Humanitarnej, pomagaliśmy przy odbudowie sześciu szkół nepalskich zniszczonych przez trzęsienie ziemi w roku 2015. Szkoły położone są głęboko na prowincji, w trudno dostępnym rejonie himalajskich wzgórz "gminy" Gumdi VDC. Właśnie ze względu na bardzo trudny dojazd, szkoły w tym rejonie nie mogły długo znaleźć organizacji chętnej do ich odbudowy. 

 

Przez trzy kolejne lata zaopatrywaliśmy te szkoły w pomoce dydaktyczne, przybory dla uczniów oraz przedmioty do gier zespołowych oraz instrumenty muzyczne. 

 

Read More
Działania Dr Jacobs Szkoły Nepal 2.jpg
Działania Dr Jacobs Szkoły Nepal 3.jpg
Działania Dr Jacobs Szkoły Nepal.jpg

2015 Pomoc w czasie i tuż po trzęsieniu ziemi w Nepalu

W kwietniu 2015 Nepal nawiedziło bardzo silne i dewastujące trzęsienie ziemi, które dokonało ogromnych zniszczeń, a niektóre miejscowości dosłownie zrównało z ziemią. Działaliśmy na miejscu od pierwszych chwil po głównych wstrząsach i przez kolejne dwa miesiące. Organizowaliśmy budowę schronień tymczasowych, pomoc w zaopatrzeniu w żywność i leki.

 

W szybkim czasie udało nam się nawiązać kontakt z wysłanniczką Polskiej Akcji Humanitarnej. W ramach działań PAH, współpracującej z lokalną fundacją Village Nepal, pomagaliśmy przy organizacji transportów materiałów do budowy schronień oraz żywności dla ludzi w rejonach odciętych przez trzęsienie.

 

Read More
Działania Dr Jacobs Trzęsienie Nepal 1.jpg
Działania Dr Jacobs Trzęsienie Nepal 2.jpg
Działania Dr Jacobs Trzęsienie Nepal 4.jpg

Fundacje, które wspomagamy i które polecamy

Logo PAH.jpg

Polska Akcja Humanitarna

- Pomoc dla ofiar wojny w Syrii (od 2011 do dziś)

- Pomoc bezpośrednio po trzęsieniu ziemi w Nepalu (2015)

- Pomoc w odbudowie szkół zniszczonych przez trzęsienie ziemi w Nepalu (2016)

- Pomoc dla ofiar wojny w Ukrainie (2022)

Read More
Logo Nyatri.jpg

Nyatri - Pomoc Dzieciom Tybetu i Himalajów

Fundacja zajmuje się tzw. adopcją serca - zbiera fundusze na kształcenie dzieci "przemyconych" z Tybetu oraz dzieci z biednych rejonów Himalajów.

Przez kilkanaście lat pokrywaliśmy koszty utrzymania i nauki kilkunastu dzieci. Niektóre z nich nadal się uczą, inne są już dorosłymi osobami i dobrze radzą sobie w życiu.

Read More
Logo UNICEF.jpg

UNICEF

Fundacja niosąca pomoc humanitarną oraz edukację dla dzieci z biednych rejonów świata.

Read More
Logo WWF.jpg

WWF Polska

Fundacja dbająca o dziką przyrodę, ochronę zwierząt, szczególnie gatunków zagrożonych oraz prowadząca szeroką działalność edukacyjną.

Read More
Logo Fundacja dzieciom Zdązyć z pomocą.jpg

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Fundacja gromadząca środki na pomoc medyczną dla dzieci, szczególnie tych z poważnymi chorobami przewlekłymi.

Read More
Logo WOSP.jpg

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Fundacja zbierająca środki na zakup wysokiej klasy sprzętu medycznego dla polskich szpitali, edukująca, szkoląca m.in. w zakresie pierwszej pomocy.

Read More
bottom of page