top of page

Witamina K2

suplement diety

K2 w formie menachinonu-7 (MK-7, MenaQ-7)

 

zawartość netto: 20 ml

640 kropli-porcji po 20 μg witaminy K2 w kropli*

75 - 300 porcji

* 20 μg (mikrogram) to 27% zalecanego dziennego spożycia

 

Bioaktywna i łatwoprzyswajalna witamina K2 (all-trans menachinon-7, MK-7, MenaQ-7) rozpuszczona w hipoalergicznym oleju MCT z kokosa (więcej w dalszej części opisu).

Witamina K2 jest szczególna, gdyż zawiera najwyższą ilość czystego menachinonu-7 (MK-7), który ma bardzo wysoką przyswajalność oraz bioaktywność. Nie ma w niej alergenów oraz zanieczyszczeń GMO.

 

​Produkt wegański.

 

Witamina K2 ma naukowo udowodniony korzystny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu:

 

– dla prawidłowej krzepliwości krwi
– dla utrzymania zdrowych kości

 

Efekty nadmiernej podaży witaminy K – jak do tej pory nie zaobserwowano.

 

Witamina K2 w formie menachinonu-7 (MK-7, MenaQ-7) jest szczególnie dobrze przyswajalna i ma długi okres stabilnego trwania.

Składniki: olej MCT (średniołańcuchowe trójglicerydy z oleju kokosowego, 94%), przeciwutleniacz: ekstrakt bogaty w tokoferol (naturalna witamina E), menachinon (witamina K2).

 

Witamina K2 wraz z witaminą D współdziała w tworzeniu i utrzymaniu zdrowych, mocnych kości i zębów. Dlatego też polecamy przyjmowanie Witaminy K2 razem z produktem D3 Witamina słońca.

Porcja zalecana do spożycia w ciągu dnia i sposób użycia:

 

- osoby dorosłe: 6 kropli;
- młodzież do 18 roku życia: 4 krople;
- dzieci do 13 roku życia: 2 krople.


Produkt, po konsultacji z lekarzem, można podawać także niemowlętom oraz dzieciom do 18 miesiąca życia: kropla.

 

Uwaga: Produkt nie powinien być spożywany przez osoby przyjmujące środki przeciwzakrzepowe zawierające antagonistów witaminy K (np. warfaryna i acenokumarol). Osoby takie powinny skonsultować przyjmowanie produktu z lekarzem!


Zakroplić do jamy ustnej i rozprowadzić po niej językiem.

Witamina K2 Dr Jacobs 1.jpg
Witamina K2 Dr Jacobs tabelka.jpg
A Bez-Vegan-G-L-S-C.png

Zalecane  dzienne spożycie witaminy K

 

Dzieci poniżej 12 miesiąca            4-10 μg

Dzieci (od 1 do lat 13)                  15-50 μg

Młodzież i dorośli                         60-80 μg

Kobiety w ciąży i karmiące               60 μg

 

Olej MCT

W produktach Dr. Jacob’s z witaminami A, D, E i K w płynie stosujemy frakcję kwasów tłuszczowych MCT, pozyskiwaną z oleju kokosowego. W przeciwieństwie do samego oleju kokosowego, bogatego w nasycone kwasy tłuszczowe, które, jako produkt spożywczy, nie są korzystne dla zdrowia, średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe MCT mają wiele korzystnych właściwości zdrowotnych oraz dietetycznych, z których wiele jest potwierdzona naukowo. Jedną z nich jest to, że MCT nie wpływa negatywnie na profil lipidowy krwi i nie zwiększa ryzyka wystąpienia chorób układu krążenia.

 

Zastosowanie MCT ma bardzo korzystny wpływ na trwałość witamin rozpuszczonych w tym oleju. W porównaniu z innymi olejami, MCT ma także znacznie większą odporność na jełczenie. Dzięki temu witaminy Dr. Jacob’s mogą mieć maksymalny termin przydatności do spożycia. Olej MCT nie ma smaku, co jest ważne w przypadku podawania witamin małym dzieciom.

Nie przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci, w temp. 6-25°C, z dala od promieni słonecznych.

 

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zrównoważona dieta oraz zdrowy tryb życia są ważne. 

 

Więcej informacji w broszurce

Broszura Witaminy Dr Jacobs.jpg
Witamina K2 Dr Jacobs 1.jpg
bottom of page