Dobry sen Dr Jacobs 1.jpg

Dobry Sen

suplement diety

tabletki 90 szt. / 90 porcji

 

Melatonina, magnez Hypro-ri ®, ekstrakty z chmielu, waleriany,

melisy i męczennicy. Przy problemach z zasypianiem, bezsenności,

dla dobrego wypoczynku nocnego.

90 kapsułek (30 porcji)

produkt wegański

 

Dobry sen Dr. Jacob‘s to magnez morski Hypro-ri ® + melatonina, ekstrakt z melisy, waleriany, męczennicy (passiflora) i szyszek chmielu dla szybszego zasypiania oraz zdrowego, regenerującego snu.

✓ Melatonina – skraca czas zasypiania

✓ Naturalny magnez morski Hypro-ri® o wysokiej biodostępności

✓ Składniki wspomagające stabilność psychiczną

✓ Ekstrakty z waleriany, melisy, passiflory i chmielu

 

Melatonina – niezawodny środek nasenny

Melatonina to „hormon snu”, który reguluje rytm dnia i nocy naszego organizmu. W przypadku problemów z zasypianiem pomaga skrócić czas do zaśnięcia (problemy takie mogą być spowodowane np. pełnią księżyca, pracą na nocną zmianę, rozregulowanym rytmem dobowym, itp.). Ten pozytywny efekt występuje, jeśli zażyjesz 1 mg melatoniny tuż przed pójściem spać (ok. 30 min przed planowanym snem).

Melatonina pomaga również złagodzić efekt jetlag, czyli trudnością z dostosowaniem się do nowej strefy czasowej w trakcie dalekich podróży. Wtedy należy stosować ją już od pierwszego dnia podróży na ok. 30 min przed planowanym snem i później przez dni kolejne, aż do przestawienia się na lokalny czas.

Dobry sen Dr. Jacob's zawiera 1 mg melatoniny w porcji (1 tabletka).

 

Magnez morski – dla układu nerwowego i psychiki

Magnez nazywany jest również minerałem relaksacyjnym. Stosowany przez nas magnez Hypro-ri ® to specjalna, udoskonalona forma magnezu. Magnez Hypro-ri ® to opatentowany kompleks magnezu morskiego, który ma szczególnie wysoką biodostępność i bioaktywność. W jego skład wchodzi naturalny magnez pochodzenia morskiego oraz aminokwasy z białka ryżowego. W takim połączeniu magnez jest szczególnie biodostępny dla naszego organizmu – nawet lepiej niż glicynian magnezu czy glicerofosforan magnezu.

Magnez zawarty w produkcie Dobry sen Dr. Jacob's ma naukowo udowodniony korzystny wpływ na następujące funkcje organizmu:

 

✓ funkcje układu nerwowego,

✓ prawidłowe funkcje psychologiczne,

✓ zmniejszenie uczucia zmęczenia,

✓ metabolizm energetyczny,

✓ prawidłowy rytm serca i funkcjonowanie mięśni.

 

Sprawdzone ekstrakty roślinne dla lepszego efektu

Dobry sen Dr. Jacob's zawiera cztery bioaktywne i skuteczne ekstrakty roślinne, które doskonale współgrają z melatoniną i magnezem.

Porcja (tabletka) produktu Dobry sen Dr. Jacob's zawiera bioaktywne substancje w postaci ekstraktów z następujących roślin:

✓ waleriana (kozłek lekarski) - 170 mg,

✓ liść melisy - 68 mg,

✓ ziele męczennicy (passiflora) - 68 mg,

✓ szyszki chmielu - 34 mg.

Chmiel (ekstrakt z chmielu) ma działanie relaksujące, wspiera poczucie odprężenia, wspomaga zasypianie i zdrowy, regenerujący sen.

 

Waleriana (ekstrakt z korzenia kozłka lekarskiego) - znana od wieków ze swojego działania uspokajającego, kojącego nerwy, relaksującego i pomagającego w problemach ze snem.

 

Męczennica (passiflora) - pochodzi z Ameryki Południowej, gdzie przez tysiąclecia była używana przez ludzi jako środek uspokajający. Medycyna potwierdza te właściwości i stosuje ją dla uspokojenia, zwalczania niepokoju oraz przy bezsenności, zbyt płytkim śnie i innych zaburzeniach snu.

 

Melisa - obniża poziom niepokoju, wycisza i relaksuje, wspomaga zasypianie i podnosi jakość wypoczynku nocnego.

Nasze dodatkowe rady dotyczące lepszego snu:

Przygotuj się do snu - co najmniej na pół godziny przed snem zacznij robić coś, co cię odpręża, np.: spacer, praca w ogrodzie, ciepła kąpiel, inna ulubiona forma relaksu.

Unikaj oglądania telewizji lub surfowania po internecie przed snem. Oba te elementy sprawiają, że umysł jest pobudzony a wysoki udział niebieskiego światła na wyświetlaczach zakłóca naturalny cykl snu i czuwania.

Staraj się nic nie jeść po 18:00. W przeciwnym razie organizm jest zbyt zajęty trawieniem. Podświadomie odbieramy to we śnie i śpimy bardziej niespokojnie. Spożywanie przed snem słodyczy podnosi poziom glukozy i działa pobudzająco. Podobnie mogą działać owoce, które dodatkowo mogą powodować konieczność obudzenia się w nocy w celu oddania moczu.

Podobne efekty może spowodować wypijanie zbyt dużej ilości napojów, szczególnie słodzonych lub soków owocowych.

Śpij w pomieszczeniu o temperaturze poniżej 20 stopni C z dostępem świeżego powietrza.

Pomieszczenie do snu powinno być dobrze zaciemnione - oświetlenie czy światło latarni na ścianach może być odbierane przez zamknięte oczy i powodować pogarszanie jakości snu. Nasz organizm wytwarza odpowiednią ilość melatoniny, hormonu snu, tylko wtedy, gdy jest całkowicie ciemno.

 

 

Porcja zalecana do spożycia w ciągu dnia:

tabletka popita wodą na ok. 30 min przed planowanym zaśnięciem.

 

 

Składniki:

​magnez Hypro-ri ® (tlenek magnezu (morski), hydrolizat białka sojowego; 46%), ekstrakt z waleriany (23%), ekstrakt z melisy (9%), ekstrakt z męczennicy (9%), ekstrakt z chmielu (5%), substancja przeciwzbrylająca – sole magnezowe kwasów tłuszczowych (z warzyw), dwutlenek krzemu, melatonina (0,2%).

Może zawierać śladowe ilości orzechów.

 

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zrównoważonej diety. Ważna jest zrównoważona dieta oraz zdrowy tryb życia.

 

Nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn, jeśli odczuwa się senność następnego dnia po zażyciu melatoniny.

 

W opakowaniu jest saszetka z pochłaniaczem wilgoci – nie spożywać!

Dobry-sen-Dr-Jacobs-tabela.png
A Bez-Vegan-G-L-S-C.png
Dobry sen Dr Jacobs składniki same.png

Więcej informacji w broszurce

Broszura Odporność na cały rok Dr Jacobs 1.jpg
Dobry sen Dr Jacobs 1.jpg