top of page

Ahista

 

suplement diety

 

SkÅ‚adniki dla sprawnego trawienia, jelit 

oraz przy nietolerancji histaminy

​

 

zawartość netto: 210 g

na 84 porcje

​

 

✓ Mikronizowana, diatomitowa ziemia okrzemkowa i naturalny wapń z alg

✓ Zawiera ekstrakt z kadzidła i kwercetyny

✓ Ze specjalnymi właściwościami wiążącymi toksyny

✓ Produkt wegański, bez glutenu

✓ Kompleks skÅ‚adników odżywczych z ekstraktami roÅ›linnymi dla bÅ‚ony Å›luzowej jelit

✓ Z witaminą B6 i miedzią dla tworzenia diaminooksydazy (DAO), enzymu rozkładającego (neutralizującego) histaminę

 

Ahista to produkt ze składnikami dla odżywienia i prawidłowego funkcjonowania błony śluzowej jelit oraz sprawnego trawienia. Zawierający też składniki dla sprawnego trawienia oraz hamowania niekorzystnego działania histaminy (więcej o histaminie pod opisem produktu).

​

Jelito to najwiÄ™ksza bÅ‚ona Å›luzowa naszego ciaÅ‚a – ma powierzchniÄ™ ok. 400 m2 – bardzo ważna dla zdrowia, trawienia i wchÅ‚aniania pokarmu.

​

Witamina B2 i biotyna wspomagają utrzymanie prawidłowego stanu błony śluzowej jelit.

​

Witamina B6, miedź, cynk i witamina C wspomagają prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego.

​

WapÅ„ wspiera m.in. prawidÅ‚owe funkcjonowanie enzymów trawiennych w jelitach. W Ahista ma on formÄ™ mleczanu wapnia o bardzo wysokiej biodostÄ™pnoÅ›ci.

​

Magnez jest niezbÄ™dny do funkcjonowania ponad 300 enzymów oraz dla prawidÅ‚owego funkcjonowania ukÅ‚adu nerwowego i zmniejszenia uczucia zmÄ™czenia. W Ahista ma formÄ™ Å‚atwoprzyswajalnego mleczanu magnezu uzyskanego z prawoskrÄ™tnego kwasu mlekowego.

​

Diatomitowa ziemia okrzemkowa z prehistorycznych okrzemek zawiera naturalny niekrystaliczny krzem. Diatomit jest porowaty i ma wÅ‚aÅ›ciwoÅ›ci wchÅ‚aniania toksyn. Jest szczególnie dobrze tolerowany i nie drażni bÅ‚on Å›luzowych.

 

Produkt zawiera także cenne naturalne wyciągi z kadzidłowca (boswellia), imbiru, kurkumy oraz lecytynę oraz kwercetynę.

​

Ahista polecana jest także dla osób z nietolerancjÄ… histaminy. Witamina B6 i miedź biorÄ… udziaÅ‚ w tworzeniu oksydazy diaminowej (DAO), enzymu rozkÅ‚adajÄ…cego histaminÄ™.

 

Porcja zalecana do spożycia w ciągu dnia: 3 razy dziennie płaska miarka (w opakowaniu) wymieszana w szklance wody lub soku. Spożywać z posiłkiem.


Składniki: diatomit (38%), mleczan wapnia (19%), mleczan magnezu (18%), witamina C, lecytyna słonecznikowa (5%), kwercetyna (4%), ekstrakt z kadzidłowca Boswellia serrata (4%), węglan magnezu (3%), proszek z korzenia imbiru Zingiber officinale, glukonian cynku, glukonian miedzi, chlorowodorek pirydoksyny (B6), ryboflawina (witamina B2), biotyna.

​

Może zawierać Å›ladowe iloÅ›ci orzechów.

​

Produkt wegański, nie zawiera glutenu.

​

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciÄ…gu dnia. Przechowywać w szczelnie zamkniÄ™tym opakowaniu w sposób niedostÄ™pny dla maÅ‚ych dzieci. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zrównoważonej diety. Ważna jest zrównoważona dieta oraz zdrowy tryb życia.

 

Co to jest histamina?

​

To ważny hormon biorÄ…cy udziaÅ‚ m.in.: w gojeniu ran, wydzielaniu soku żoÅ‚Ä…dkowego, regulacji napiÄ™cia mięśni gÅ‚adkich, wspóÅ‚dziaÅ‚aniu z innymi hormonami. Odpowiada też za powstawanie objawów reakcji alergicznych.

Histamina wystÄ™puje też w żywnoÅ›ci, gdzie powstaje pod wpÅ‚ywem dziaÅ‚ania bakterii. Taka histamina jest szkodliwa i może powodować reakcje zapalne, uczuleniowe, a nawet zatrucia. Jest jej dużo w rybach, owocach morza, peklowanym miÄ™sie, różnych alkoholach, kiszonkach, serach dojrzewajÄ…cych. Bardzo dużo histaminy jest w pokarmach nieÅ›wieżych – w rybie Å›wieżej prawie jej nie ma, w nieÅ›wieżej jest jej aż ok. 1300 mg/kg (żywność powinna zawierać mniej niż 200 mg histaminy na kg produktu). Owoce cytrusowe także mogÄ… powodować wyzwalanie histaminy zgromadzonej w organizmie.

​

Histamina z pokarmu jest unieszkodliwiana w jelitach przez enzym diaminooksydazy (DAO). U niektórych osób mechanizm ten dziaÅ‚a sÅ‚abo lub w ogóle, co powoduje różne reakcje po spożyciu pokarmu z histaminÄ…, np.: swÄ™dzenie lub zaczerwienienie skóry (najczęściej twarzy i szyi), objawy astmatyczne (skurcz mięśni gÅ‚adkich oskrzeli, zwiÄ™kszone wydzielanie Å›luzu), kichanie, katar, zaczerwienienie, Å›wiÄ…d i obrzÄ™k oczu, wzdÄ™cia, bóle brzucha, biegunki i podrażnienia bÅ‚ony Å›luzowej jelita cienkiego. Po spożyciu pokarmu z iloÅ›ciÄ… histaminy powyżej 200 mg/kg, u osób z nietolerancjÄ…, mogÄ… wystÄ…pić:zaburzenia oddychania, spadek ciÅ›nienia krwi, a nawet stan zagrażajÄ…cy życiu.

​

Często nietolerancja histaminy mylona jest z alergią pokarmową. Jeżeli testy alergiczne są ujemne, a objawy uczuleniowe nadal występują, wskazuje to na nietolerancję histaminy.

Ahista Dr Jacobs 1.jpg
Ahista Dr Jacobs Tabelka.jpg
A Bez-Vegan-G-L-S-C.png
Ahista Dr Jacobs 1.jpg
bottom of page