top of page
Melatonina + B12  Dr Jacobs 1b.jpg

Melatonina + B12

suplement diety

 

Dla szybszego zapadania w sen, przy zmianach stref

czasowych i pracy zmianowej.

zawartość netto: 16 g

60 tabletek na 60 porcji

 

Melatonina B12 – dla dobrego snu

  • Skraca czas zasypiania oraz jet lag'u

  • 3 mg melatoniny w tabletce

  • Witamina B12 dla funkcji psychologicznych i pracy nerwów

  • Smak wiśniowy, produkt wegański

 

Melatonina + B12 zawiera melatoninę, która pomaga skrócić czas usypiania. Ten pozytywny efekt uzyskuje się po przyjęciu 1 mg melatoniny na ok. 30- 60 min przed planowanym snem.

Melatonina pomaga również zmniejszyć odczucie zaburzeń zasypiania spowodowane zmianą strefy czasowej (jet lag), gdy stosuje się 0,5 mg po zapadnięciu zmroku na ok. 30-60 min przed planowanym snem w pierwszym i kolejnych kilku dniach po dotarciu do celu. Dotyczy to szczególnie podróży do dalekich krajów, gdzie przestawienie się na miejscowy czas zajmuje niekiedy nawet tydzień. Może to skutecznie popsuć urlop lub kilkudniowy wyjazd do pracy.

Podobne zastosowanie może ona mieć dla osób pracujących na zmiany, kiedy to zaburzony jest rytm dobowy zegara biologicznego.


Witamina B12 wspomaga prawidłowe funkcjonowanie nerwów, funkcje psychologiczne i metabolizm energetyczny.

 

Melatonina jako skuteczna pomoc w zasypianiu

Dobry sen wpływa na nasze samopoczucie w ciągu dnia. Melatonina jest częściowo odpowiedzialna za dobry sen. Gdy tylko się ściemni, nasz organizm zaczyna wydzielać ten hormon snu. Melatonina, wraz z hormonami serotoniną i kortyzolem, kontroluje rytm dobowy czuwania i snu. Im jesteśmy starsi, tym bardziej spada produkcja melatoniny w organizmie. Jest to jeden z powodów, dla których wielu osobom starszym gorzej się śpi.


Wspomóż psychikę i nerwy witaminą B12

Aby dodatkowo wesprzeć prawidłowe funkcjonowanie nerwów i psychiki, Melatonina+B12 zawiera również witaminę B12. Dzięki swojej aktywnej formie metylokobalaminy jest wysoce bioaktywna i może być szybko metabolizowana przez organizm.

Dzięki formie tabletek do ssania uzyskany jest szybki efekt, ponieważ witamina B12 i melatonina są wchłaniane już przez błonę śluzową jamy ustnej.

Aby uzyskać wydłużony efekt działania melatoniny, tabletkę można również połknąć ½ - 1 godzinę przed pójściem spać.Nasze dodatkowe wskazówki dotyczące dobrego snu:

Śpij w pomieszczeniu dobrze zaciemnionym i z dobrym dostępem świeżego i chłodnego powietrza. Organizm produkuje melatoninę najlepiej kiedy śpimy w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu.

Na godzinę przed pójściem spać unikaj silnego sztucznego światła oraz ekranów emitujących światło niebieskie (telefony, notebooki, tablety, komputery, telewizory). Światło takie działa pobudzająco i może być przyczyną problemów z zasypianiem i snem. Sprawdź czy na swoim urządzeniu masz funkcję filtra światła niebieskiego.

Lepiej nic nie jeść po 18:00, szczególnie dużych posiłków. Proces trawienia obciąża organizm i może to powodować, że śpimy bardziej niespokojnie.

 

Jedna tabletka Melatonina + B12 zawiera:

  • 1 mg melatoniny,

  • 2,5 µg witaminy B12, czyli 100% jej dziennego zapotrzebowania.


Witamina B12 jest także istotnym składnikiem aktywnym produktu. B12 jest ważna dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego oraz funkcji psychologicznych. Pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego. Przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego, a poprzez to do zmniejszenia uczucia zmęczenia oraz znużenia. Dlatego świetnie współgra z melatoniną w osiąganiu zdrowego, regenerującego snu.

 

Porcja zalecana do spożycia w ciągu dnia i sposób użycia: tabletka popita wodą na 0,5-1 godzinę przed snem lub ssana tuż przed snem.

Porcja odpowiednia dla osób powyżej 13. roku życia.

 

Składniki: substancja słodząca ksylitol, tłuszcz rzepakowy, dwutlenek krzemu, naturalny aromat wiśniowy, wypełniacz (celuloza, hydroksypropyloceluloza), sok z buraka w proszku (barwnik), melatonina (0,5%), witamina B12 (metylokobalamina). 

Może zawierać śladowe ilości orzechów.

Produkt wegański.

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia! Przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed światłem słonecznym. Suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik (substytut) zrównoważonej diety. Zrównoważona dieta oraz zdrowy tryb życia są ważne.

 

bottom of page