Vitacolon Dr Jacobs 1.jpg

VitaColon

 

suplement diety

 

prawoskrętny kwas mlekowy

 

silne jelita i flora jelitowa,

oczyszczona i wzmocniona wątroba

 

zawartość netto: 500 ml

na 25-50 porcji

 

Przyjmowanie prebiotyku* kwasu mlekowego zawartego w VitaColon bardzo korzystnie wpływa na jelita. Przywraca im naturalne pH, reguluje ich pracę i aktywnie wspomaga przemianę materii. Odżywia i pielęgnuje błonę śluzową jelit. Stwarza optymalne warunki rozwoju flory jelitowej. Wpływa kojąco oraz wspomaga szybką regenerację błony śluzowej jelit.

* prebiotyk – substancja stymulująca rozwój prawidłowej flory bakteryjnej jelit.

 

Kwas mlekowy odżywia florę bakteryjną jelit i sprzyja jej szybkiej regeneracji. Uregulowanie środowiska i funkcji jelit bardzo korzystnie wpływa na pracę wątroby. Odciąża ją, ułatwia jej oczyszczanie z toksyn, pomaga w intensywnej regeneracji, sprzyja witalizacji.

 

VitaColon ma przyjemny smak. Działa najlepiej w połączeniu z pH balans jako Kuracja Dr. Jacob'a.

Porcja zalecana do spożycia w ciągu dnia (20 ml) VitaColon zawiera:

  • koncentrat soku z aronii (34%),

  • wyciąg z topinamburu – słonecznika bulwiastego (23%),

  • koncentrat z owocu dzikiej róży* (16%),

  • prawoskrętny kwas mlekowy (13%),

  • miąższ z owoców czarnego bzu (6%),

  • mieszanka ekstraktów z ziół (5%),

  • koncentrat z owoców wiśni aceroli* (3%).

 

Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia:

– przez 1 tydzień – 10 ml dziennie rozcieńczone w 250 ml soku lub wody,

– od 2 tygodnia – 10 ml dwa razy dziennie.

 

Spożywać do posiłku.

 

Prebiotyczny Napój Zasadowy (stosowany w Kuracji Dr. Jacob'a):

10 ml VitaColon i jedna miarka proszku pH balans rozpuszczone w szklance wody lub soku. Przez 25 dni pić rano oraz wieczorem, później wg potrzeb 2 lub 1 raz dziennie.

 

Nie stosować przy: alkalozie, hiperglikemii, niewydolności nerek, nietolerancji fruktozy.

 

W przypadku wystąpienia gazów przyjmować mniej VitaColon i dawkę stopniowo zwiększać.

 

Składniki: koncentrat soku z owoców aronii* (34%), koncentrat z bulwy topinambura* (23%), koncentrat z owocu dzikiej róży* (16%), L-(+)-kwas mlekowy (13%), koncentrat soku z owoców bzu czarnego* (6%), mieszanka wyciągów z ziół (5%), koncentrat z owoców wiśni aceroli* (3%), substancja słodząca – glikozydy stewiolowe.  

*stopień koncentracji 5:1

 

​Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu w sposób niedostępny dla małych dzieci. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zrównoważonej diety. Ważna jest zrównoważona dieta oraz zdrowy tryb życia.

VitaColon-Dr-Jacobs-tabela.png

Dobroczynny prawoskrętny kwas mlekowy

 

Prawidłowe, lekko kwaśne środowisko jelit można szybko przywrócić za pomocą kwasu mlekowego – substancji prebiotycznej*. Zabieg taki utrudnia wegetację bakterii gnilnych i grzybów lubiących odczyn zasadowy. Wzmocniona zostaje zaś dobra flora jelitowa, dla której kwas mlekowy jest doskonałym pokarmem. Bakterie te rozkładają go na kwas masłowy, który z kolei działa jak balsam na błonę śluzową jelit.

 

Naturalna flora jelit szybko regeneruje się i przywraca prawidłowe funkcjonowanie jelit. Ma ona największy wkład w eliminację różnych toksyn i trującego amoniaku. To odciąża wątrobę, która może znowu odtruwać organizm oraz zaoszczędzić wiele energii.

 

Kwas masłowy jest obecny w kwaśnym nabiale (twaróg, kwaśne mleko) lub też w kiszonych ogórkach czy kapuście. W produktach nabiałowych występuje zawsze razem z białkiem, z którego bakterie gnilne produkują duże ilości amoniaku.

 

W kiszonych warzywach zaś jest on dosyć rozcieńczony (przykładowo 300g kiszonej kapusty zawiera tylko ok. 2g kwasu mlekowego). Przy przywracaniu naturalnego pH oraz dobrej flory bakteryjnej jelit, które najczęściej trwa ok. miesiąca, raczej trudnym jest jedzenie codziennie talerza kiszonej kapusty, a spożywanie dużych ilości nabiału jest niewskazane. Kwas mlekowy VitaColon jest optymalnym rozwiązaniem przy kuracji przywracającej lekko kwaśne pH jelit.

 

Prebiotyczne substancje balastowe z bulwy topinamburu (słonecznika bulwiastego) dodane do VitaColon wspomagają szybką regenerację błony jelit oraz odradzanie się dobrej flory bakteryjnej. Mieszanka starannie dobranych wyciągów z ziół i jagód działa tonizująco na jelita. Melisa, anyż, koper, mniszek lekarski, szałwia i wiele innych wzmacniają jelito i dbają o jego wewnętrzną równowagę. Skoncentrowane wyciągi z owoców agrestu indyjskiego (ceniony w medycynie staroindyjskiej) oraz owoc bzu czarnego (znany już Hipokratesowi) działają przeciwzapalnie i chronią przed wolnymi rodnikami.

 

* prebiotyk – substancja stymulująca rozwój prawidłowej flory bakteryjnej jelit.

A Bez-Vegan-G-L-S-C.png
Vitacolon Dr Jacobs 1.jpg